Naše okolí

MĚSTO JABLONEC NAD JIZEROU

Město Jablonec nad Jizerou se nachází v okrese Semily v Libereckém kraji. Žije zde 1 707 obyvatel. Jeho nadmořská výška je 450 m n. m. Dominantou města je vrch Kamenec a kostel sv. Prokopa. V roce 1971 byl Jablonec nad Jizerou povýšen na město.

Město Jablonec nad Jizerou

VRCH KAMENEC
Místo se zajímavým vyhledem na západní Krkonoše z výšky 688 metrů nad mořem. Vrchol Kamenných vrchů. Místo u horní stanice lyžařských vleků. Na vrchol se v letním období dostanete po červené značené cestě vedoucí z Jablonce nad Jizerou do Vysokého nad Jizerou.

Lyžařský areál Kamenec

ZŘÍCENINA HRADU NÍSTĚJKA
založeného ze Štěpanic v první polovině 14. století Valdštejny. V letech 1954, 1958 a 1972 byl proveden archeologický výzkum pozůstatků hradu.

JANATŮV MLÝN
Unikátní dřevěný mlýn v obci Buřany se zachovalým vodním dílem a dobovou strojovnou, která je již třetím rokem přístupná veřejnosti. Technická památka.

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ

MĚSTSKÉ KOUPALIŠTĚ
Od roku 1937 fungující městská plovárna byla na začátku sedmdesátých let minulého století přestavěna na koupaliště a vybavena nezbytným zázemím, jako je bufet, sprchy a převlékárny. Plavecký bazén má rozměry 50 x 25 m, maximální hloubka je 2 m. Dále se zde nachází dětské koupaliště se skluzavkou a travnatá pláž …

AUTOKEMP „ZÁTIŠÍ“
je situován na břehu řeky Jizery v klidné lesnaté okrajové části města. Poloha nabízí pěší výlety na hřebeny Krkonoš či cyklovýlety, Krkonoše z Polské strany, kanoistiku i rafting.

SKALNÍ VYHLÍDKA STRÁŽNÍK
se nachází pod vrcholem Stráž, tyčícím se nad Rokytnicí nad Jizerou(cca 4km od Jablonce ). Jsou z ní krásné výhledy na Rokytnici, Lysou horu a Kotel. Na vyhlídce najdete lavičky se stolem a dřevěnou tabuli s popisem výhledů.